11 lutego 2018

Darmowy Kurs Visual Studio

Dlaczego powstał ten kurs Visual Studio?

Pracując z setkami programistów (podczas realizacji projektów, czy szkoleń) zauważyłem, że większość osób nie pracuje efektywnie w Visual Studio. W skrajnych przypadkach widziałem osoby, którzy kopiowali i wklejali kod z wykorzystaniem menu Edit (zaznaczali tekst -> w menu edit pod paskiem tytułowym wybierali Copy -> klikali w miejsce, gdzie chcą wkleić tekst -> w menu edit wybierali Paste – zobacz zrzut ekranu poniżej). Wiem, że to dziwne ale naprawdę niektórzy tak pracują (i nie mam tu na myśli przysłowiowej pani Basi z biura 🙂 ). Dlatego postanowiłem stworzyć kurs Visual Studio, aby pomóc koleżankom i kolegą w jeszcze szybszym tworzeniu oprogramowania.

Kopiowanie przez menu edit.

Kopiowanie przez menu edit.

 

Dlaczego kurs email?

Prowadząc szkolenia zauważyłem, że bardzo często, gdy na raz pokażę zbyt dużo tricków, to kursanci nie korzystają z nich podczas szkolenia. Jest tego zbyt dużo, aby efektywnie się na tym skupić (szczególnie, że dochodzi do tego jeszcze sama treść szkolenia).

Okazuje się, że dużo lepsze efekty przynosiło stopniowe dozowane tricków, gdzie kursanci mogli używać ich podczas wykonywania ćwiczeń. Dlatego zdecydowałem się na kurs email, abyś mógł drogi kursancie na spokojnie wrażać poszczególne tricki, otrzymując lekcja w kolejne dni tygodnia.

Forma kursu

Przygotowałem dwadzieścia lekcji, które nauczą Ciebie prostych tricków zwiększających efektywność pracy w Visual Studio. Poszczególne tematy będą dotyczyć prostych czynności ułatwiających pracę (maksymalnie 5 minut na lekcję). Emaile otrzymasz rano w każdy poniedziałek, środę oraz piątek. Dzięki czemu przy porannej kawie będziesz mógł zapoznać się z treścią.

Będziesz miał na ogól dwa dni na przećwiczenie tricku i utrwalenie go. Jestem przekonany, że takie podejście spowoduje, że po kilku tygodniach będziesz pracował dużo efektywniej.

Dodatkowo po kilku dniach od przerobienia lekcji, otrzymasz email z quizem, aby utrwalić zdobytą wiedzę. Według Radka Kotarskiego takie sprawdzenie wiedzy, to jeden z lepszych sposób na jej utrwalenia.

Tematyka

Tricki, które Ci zaproponuje są dość łatwe do wdrożenia, będą to między innymi skróty klawiszowe (ale nie tylko ;)), sposób pracy z Visual Studio lub dodatki, które ułatwią pracę.

Podczas szkoleń śmieje się, że w idealnym świecie powinniśmy używać Visual Studio bez myszki. Prawdopodobnie tak się nie da, ale warto jak najwięcej ograniczyć jej użycie. Cześć tricków będzie dla Ciebie znana ale myślę, że warto ją poruszyć patrząc na przykład z początku.

Zapisz się na kurs już dzisiaj!

Użyj formularza poniżej, aby zapisać się na kurs oraz newsletter.